Şükür/ Akika / Sadaka/ Vefat – Afrika | Keçi/ Koyun

Şükür/ Akika / Sadaka/ Vefat – Afrika | Keçi/ Koyun

Şükür hayvanlarını Malavi’de Ali Şahbaz, Tanzanya’da ise Muhammet tarafından kesilmektedir. Hayvanlar 1 yaşını doldurmuş olup gayet sağlıklılardır.
Sizin talebinizin ardından 2 gün içerisinde Şükür hayvanlarını kesiliyoruz ve WhatApp üzerinden kesilme videosunu sizlere gönderiyoruz. Kesim işleminin ardından bölgedeki ihtiyacı olan insanlara ve yetimhanelere etleri dağıtıyoruz.
Afrika’da kesilen bir hayvan yaklaşık 25-30 haneye dağıtılıyor. Bölgesel koşullara bağlı olarak 3 veya 6 ay et yemeyen insanların sofralarına giriyor. Afrikalı Müslüman kardeşlerimizin sağlıklı, proteinli beslenmelerine vesile oluyor. 

"Bir mümin, aç bir mümini doyurursa, Allah da o kimseyi cennet meyveleriyle doyuracaktır. Yine bir mümin, susuz kalan bir mümine bir şeyler içirip susuzluğunu giderirse, Allah kıyamette ona (misk ile mühürlenmiş lezzetli bir içecek olan) 'Rahîk-ı Mahtûm'dan içirecektir. Yine bir mümin, elbiseye ihtiyacı olan bir mümini giydirirse, Allah da ona cennetin yemyeşil elbiselerinden giydirecektir.
(Tirmizî, Kıyâme, 18)